Scroll Top
İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

Yeni Bakanımız Görevi Devraldı

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı’na getirilen Zehra Zümrüt Selçuk, görevi önce Fatma Betül Sayan Kaya’dan daha sonra da Jülide Sarıeroğlu’ndan devraldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Bakan Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak büyük bir adım olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bu görevi kendisine tevdi ettiği için teşekkür eden Bakan Selçuk, “Sizlerin bir kardeşi, ablası, bir annesi, bir evladı olma bilinciyle çalışacağıma söz veriyorum” dedi.

Bakan Kaya’nın iki yıla aşkın süredir önemli başarılara imza attığını söyleyen Selçuk, onun yükselttiği bu çıtayı aşmak için çalışacağını vurguladı.

“YENİ SİSTEMİN İLK BAKANLARI ARASINDA YER ALMAKTAN ONUR DUYDUM”

Bakan Selçuk, daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı binasında düzenlenen devir teslim törenine katıldı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde bakan olarak yer almanın onurunu yaşadığını belirten Bakan Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını sundu.

Yeni dönemde milletin yeni sözler, projeler ve yatırımlar beklediğini bildiklerini dile getiren Bakan Selçuk, şöyle devam etti:

“Milletimizle beraber yeni bir yolculuğa, yeni bir heyecana doğru koşuyoruz. Hep beraber ‘Bismillah’ diyoruz. Biliyoruz ki emek kutsaldır, o yüzden emekçilerimizin alın teri bizim için mühimdir. Türkiye, sosyal devlet anlayışının dünyadaki en önemli ve güçlü uygulayıcılarındandır. Bu yöndeki anlayışımızı daha da güçlendireceğiz. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesiyle ilerleyeceğiz. Vatan için gözünü kırpmadan canlarını feda eden kahraman şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizin yanında olmak da bizler için vatani bir görev. Tabii bütün süreçler için değerli sendikacılarımızın ve basın mensuplarımızın da katkıları mühim. Daha etkin, daha hızlı çalışacağımız bu süreçte Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Yeni dönem ülkemiz, milletimiz ve tüm mazlumlar için hayırlara vesile olsun, yolculuğumuzu kolaylaştırsın, istikametten ayırmasın.”

Bakan Selçuk, iki hemcinsinden görevi devralmanın kendisi için ayrı bir onur olduğunu ifade ederek, “Eminim ki biz büyük bir kadın dayanışması göstereceğiz. Onların beni destekleyeceğinden hiç şüphem yok. Jülide hanımla Ankara milletvekilliği döneminde tanışıyoruz, Fatma Betül hanımla ise zaten okul arkadaşıyız. Beraberce çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

“ÜSTÜN MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM”

Fatma Betül Sayan Kaya, Bakan Selçuk’un sosyal politikalar alanına yeni bir soluk getireceğini vurgulayarak,

” Eminim bayrağı daha yukarılara taşıyacak. Türkiye’nin kadınları, çocukları, yaşlıları, engellileri kısaca tüm topluma dokunan, bizim sessiz zaferimiz dediğimiz sosyal politikalar alanına değerli Bakan arkadaşımın yeni bir soluk getireceğini ümit ediyorum. Ona üstün muvaffakiyetler diliyorum.” Açıklamasını yaptı.

“KADIN DAYANIŞMASININ EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ GÖSTERECEĞİZ”

Jülide Sarıeroğlu da  “Sayın Bakanımızın çok güçlü bir geçmişi var inanıyorum ki yeni başarılara imza atacaktır. Her zaman yanında olacağız Fatma Betül Bakanımızla birlikte. Kadın dayanışmasının en güzel örneğini göstereceğiz, kendisine kolaylıklar diliyorum.” Açıklamasını yaptı.

Alıntı : csgb resmi web sitesi