Scroll Top
İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun

23 Nisan 1920’de egemenliğin kapılarını kayıtsız şartsız yüce Türk milletine açan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz bugün 97 yaşında!

97 yıl önce meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletimizin bağımsızlığını yine milletimizin azim ve kararı kurtaracaktır.” sözü halkımızın milli iradesiyle vücut bulmuş, bu irade TBMM çatısı altında buluşarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin de doğuşunu sağlamıştır. Geçmişten gururla devraldığımız bu miras milletimizin iradesinden aldığımız şiarla geleceğe taşınmaya devam edecektir.

Bu özel gün, aynı zamanda geleceğimizin teminatı çocuklarımızın da bayramıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramının; dil, din, ırk, renk ayrımı olmaksızın ülkemize farklı coğrafyalardan gelen dünya çocuklarımızla bir arada kutlanıyor oluşu tüm dünyanın kulak vermesi gereken bir barış çağrısıdır.

Bu vesile Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı uğruna mücadele ederek bugünlere gelmemize vesile olan tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyoruz.